Centrum logistyczne Prologis Park Sohaczew zostało wyróżnione prestiżową nagrodą „Magazyn Roku” przyznawaną przez miesięcznik Eurobuild CEE. Obiekt globalnego właściciela, zarządcy i dewelopera centrów logistycznych – Prologis, Inc. został doceniony drugi rok z rzędu.

Proces przyznania nagrody polega na przeprowadzeniu ankiety wśród najemców 19 centrów logistycznych w Polsce. Właściciele powierzchni zostali wypytani o jakość i usługi świadczone na terenie parków, które zostały zgłoszone do nagrody.

Centrum logistyczne w regionie Warszawy w strategicznej lokalizacji

Centrum logistyczne Prologis Park Sohaczew posiada atrakcyjną lokalizację. Leży 50 kilometrów na Zachód od Warszawy, we wschodniej części miasta Sohaczew. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum logistycznego znajdziemy drogę E30 (Warszawa – Berlin), autostradę A2 i drogi 50/705 (Niemcy, Litwa). Ponadto, posiada on własną bocznicę kolejową, która pozwala na transport międzynarodowym węzłem kolejowym (Berlin – Moskwa).

W skład centrum logistycznego pod Warszawą wchodzi sześć magazynów o łącznej powierzchni ponad 100 000 m2. Największa wynajmowana powierzchnia należy do firmy Procter & Gamble, która zajmuje 38 000 m2 w budynkach 1 i 2 oraz 11,8 tys. m2 w budynku 3. Pozostała powierzchnia zajęta jest przez DHL (większa jej część) oraz Pilkington Automotive Poland. Centrum logistyczne w regionie Warszawy przewiduje możliwość rozbudowy, w wyniku której mogłyby pojawić się kolejne 3 magazyny zwiększające całkowitą powierzchnię parku o 90 tys. m2.