Prologis, Inc., znany na całym świecie deweloper centrów logistycznych, 13 grudnia 2013 roku poinformował, iż Prologis Park Sochaczew zdobył prestiżową nagrodę „Magazyn Roku”, przyznawaną przez miesięcznik Eurobuild CEE. Centrum logistyczne pod Warszawą otrzymało niniejsze wyróżnienie już drugi rok z rzędu, co świadczy o wysokiej jakości usług i nieustannym zadowoleniu najemców ze współpracy.

Prestiżowa nagroda po raz kolejny dla centrum logistycznego pod Warszawą

Zwycięzcę wybiera się na podstawie niezależnej ankiety, która jest przeprowadzana wśród dzierżawców centrów logistycznych znajdujących się w Polsce. Jest to 19 obiektów ocenianych pod względem jakości i usług świadczonych na ich terenie.

Uroczysta gala Eurobuild Awards miała miejsce 5 grudnia. Odbyła się w warszawskim hotelu Hilton, a nagrodę odebrał Roman Skowroński. Pełni on funkcję Vice Presidenta, Head of Property Management Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej.

Skowroński dziękował najemcom za przyznanie zaszczytnej nagrody centrum logistycznemu Prologis Park Sochaczew i za docenienie pracy zespołu Property Management. Jego członkowie starają się zapewniać doskonały poziom obsługi i z pełnym profesjonalizmem wspierają codzienną działalność klientów.

Uhonorowany nagrodą centrum logistyczne pod Warszawą, Prologis Park Sochaczew wyróżnia się nie tylko najwyższą jakością usług, ale również doskonałą lokalizacją. Położony jest w odległości 50 km na zachód od centrum Warszawy, we wschodniej części Sochaczewa. Ma bezpośredni dostęp do drogi E30 (Warszawa – Berlin), autostrady A2 oraz drogi 50/705 (Niemcy, Litwa). Nieodzownym atutem jest też własna bocznica kolejowa łącząca się z międzynarodowym węzłem kolejowym prowadzącym z Berlina do Moskwy.

Rozległe centrum logistyczne Prologis pod Warszawą

Centrum logistyczne obejmuje sześć magazynów o powierzchni ponad 100 tys. metrów kwadratowych. Do grona najemców zaliczają się firmy Procter & Gamble, DHL i Pilkington Automotive Poland. Pierwsza z nich zajmuje powierzchnię 38 tys. metrów kwadratowych na terenie budynku 1 i 2 oraz 11,8 tys. metrów kwadratowych w budynku nr 3. Pozostali najemcy wykorzystują większą część pozostałej powierzchni. Co najważniejsze, centrum logistyczne w regionie Warszawy ma możliwość rozbudowy o trzy kolejne magazyny o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych.

Prologis, Inc. to wiodący właściciel, zarządca oraz deweloper nieruchomości przemysłowych. Jest właścicielem bądź inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich. Ich łączna powierzchnia wynosi 52,2 mln metrów kwadratowych w 21 krajach (stan na 30 września 2013 roku).

Prologis działa na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych na terenie obu Ameryk, Europy oraz Azji. Współpracuje z około 4,5 tys. najemców. W ich gronie znajdują się m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy zajmujące się transportem, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych, a także inne przedsiębiorstwa.