Odbyła się kolejna gala rozdania nagród Eurobuild Awards 2012. Miała ona miejsce w warszawskim hotelu Hilton. Które centrum logistyczne zasłużyło na zwycięstwo w oczach jury, poszczególnych najemców oraz gości zgromadzonych na gali?

W pierwszej kategorii – Nowego Biurowca Roku w Polsce zwyciężył warszawski Senator należący do dewelopera Ghelamco Poland. Najlepszym Nowym Centrum Handlowym Roku okazał się Outlet Park Szczecin (deweloper: Echo Investment). Kolejne trzy wyróżnienia (dział biurowy, handlowy oraz magazynowy) wpadły w ręce agencji Colliers International. Instytucją Finansową Roku w Polsce drugi raz z rzędu został Bank Pekao.

Zwycięscy Eurobuild 2012 w poszczególnych kategoriach

Natomiast, Kancelarią Prawniczą Roku okazał się Salans. W branży budowlanej tytuł Firmy Budowlanej Roku przyznany został firmie Skanska. Z kolei najlepszym doradcą w branży budowlanej wybrana została firma Gleeds Polska, a Firmą Roku z Sektora Doradztwa Podatkowego i Finansowego w Polsce – KPMG. Kolejnym laureatem jest Hochtief Facility Managment, który otrzymał tytuł Firmy Roku z Sektora Zarządzania Nieruchomościami. Ostatnia nagroda RICS za Odbudowę Obiektu w Polsce wpadła w ręce dworca Wrocław Główny.

Powyższe nagrody zostały przyznane przez jury, ale Eurobuild Awards to także oceniane przez najemców projekty w pięciu kategoriach. Najlepszym biurowcem uznano łódzkie Forum 76 Business Center należące do dewelopera – Virako. Obiektem tym zarządza Karolina Tobiańska, która otrzymała także tytuł najlepszego zarządzającego najemcy. Wyróżniona została także warszawska Arkadia (deweloper: Unibail – Rodamco).

Centrum logistyczne pod Warszawą zwycięzcą w sektorze magazynowym

Do kadry pracowniczej Unibail – Rodamco zalicza się najlepszy menadżer w branży centrów handlowych – Anthony Vesin (szef działu zarządzania centrami handlowymi). Nagroda została przyznana także w sektorze magazynowym, a zwycięzcą okazał się Prologis Park Sohaczew, który uzyskał najwięcej głosów. Najemcy byli odpytywani w okresie lipiec – sierpień 2012 roku w formie wywiadu telefonicznego oraz mailowego. Najemcy 55 budynków biurowych, 33 centrów handlowych i 19 magazynów całej Polsce wzięli udział w tym badaniu. Pieczę nad przebiegiem głosowania sprawowała firma Millward Brown.