Warszawa i okolice określane są obecnie logistycznym centrum kraju. To tutaj właśnie deweloperzy mają do zapewniania swoim najemcom nawet 2,5 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej.  Potencjał tego regionu doceniony jest nie tylko w kraju, lecz również za granicą. Aglomeracja warszawska uważana jest za jedną z najważniejszych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Dobra lokalizacja centrów logistycznych w Warszawie

Dla potencjalnych najemców zachętą z całą pewnością będzie przede wszystkim bliskość atrakcyjnego rynku zbytu stolicy, jak również ciągłe inwestycje w infrastrukturę dróg. Dodatkowo zachęca również różnorodność oferty. Niewątpliwie niemałe znaczenie ma również lokalizacja. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że wielkość poszczególnych centrów logistycznych w Warszawie w dużej mierze uzależniona jest od miejsca, w którym się znajdują. W obszarze miejskim możemy bowiem liczyć raczej na mniejsze powierzchnie magazynowe, jak również powierzchnie biurowe w stylu Small Business Units. Znaleźć je można w lotniskowej dzielnicy Okęcie, jak również w północnej części miasta, Żeraniu.

Większe centra logistyczne w regionie Warszawy zlokalizowane są raczej poza miastem. Jednym z przykładów takich miejsc są obiekty magazynowo-przemysłowe mieszczące się ok. 50 km na zachód i południowy Zachód od Warszawy (Mszczonów, Teresin, Sochaczew). Znaleźć je można również w miastach satelickich, takich jak Pruszków, Piaseczno czy Ożarów Mazowiecki. Duże centra logistyczne w regionie Warszawy mogą niekiedy sięgać nawet ponad 100 000 mkw. powierzchni przemysłowej i logistycznej w ramach jednego kompleksu.

Magazyny w regionie Warszawy okiem ekspertów portalu magazyny.pl
Magazyny do wynajęcia Warszawa

Magazyny do wynajęcia Warszawa

Region Warszawy jest największym rynkiem magazynowym w Polsce. Jeżeli interesuje Cię wynajem powierzchni magazynowej w jednym z 49 magazynów w Warszawie odwiedź stronę http://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/warszawa/

Centra logistyczne w Warszawie oferują szeroki rynek zbytu

Najemcy, którzy zdecydują się na wynajem powierzchni przemysłowo-logistycznej w centrach logistycznych w regionie Warszawy, mogą liczyć m.in. na dostęp do szerokiego grona klientów, możliwość pozyskania naprawdę doświadczonych pracowników, jak również nowoczesne przestrzenie, dostosowane do ich potrzeb oraz wymogów prowadzonej działalności. Największym atutem jednak wydaje się dostęp do najważniejszych węzłów transportowych zarówno w kraju, jak i za granicą.